Пам᾽ятка для батьків

● Дитина ні в чому не винна перед вами. Ні в тому, що з᾽явилася на світ. Ні в тому, що створила вам додаткові труднощі. Ні в тому, що не дала очікуваного щастя. Ні в тому, що не виправдала ваших очікувань. І ви не маєте права вимагати, щоб вона розв’язала ці проблеми.

● Дитина – не ваша власність, а самостійна людина. І вирішувати до кінця її долю, а тим більше ламати на свій розсуд її життя, ви не маєте права. Ви можете лише допомогти їй вибрати життєвий шлях, вивчивши її здібності й інтереси і створивши умови для їх реалізації.

● Дитина далеко не завжди буде слухняною і милою. Її впертість і капризи так само неминучі, як самий факт її присутності в родині.

● У багатьох капризах і витівках дитини винні ви самі, бо вчасно не зрозуміли її, не прийняли її такою, якою вона є.

● Дитина має численні чесноти. Ви повинні завжди бачити найкраще та вірити у неї, бути впевненими у тому, що рано чи пізно це найкраще неодмінно проявиться.

Головні принципи виховання:

● дитина має право бути такою, яка вона є;

● дитина має знати, чого хочуть від неї батьки;

що в її поведінці їх задовольняє, а що – ні. Батькам слід аргументувати претензії;

● дитину не можна карати за те, чого вона не знала. Відповідальність дітей за вчинки має базуватися на їх розумінні скоєного;

● батьки не повинні щось вимагати від дитини, якщо самі не дотримуються цих вимог та правил;

● дитину не можна карати за поведінку, в якій немає злісної непокори. Треба відрізняти дитячу безпорадність і небажання слухатися. Безпорадність, яка базується на забудькуватості, виникає в результаті помилок і випадковостей. Злісна непокора виявляється тоді, коли дитина знає, чого хочуть від неї батьки, але робить все навпаки;

● конфлікт необхідно завершувати демонстрацією ніжності. Щоразу дитину необхідно пригорнути і приголубити;

● стосунки з дітьми варто вибудовувати, керуючись ЛЮБОВ᾽Ю;

● гідність дитини не можна принижувати фізичними покараннями. Вони порушують її права та свідчать про безсилля батьків як вихователів.

Дотримання згаданих принципів сімейного виховання дітей допомагає створити атмосферу емоційної захищеності дитини, привчити її поважати інших.

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.